BD - BEAUTIFUL DAYS 

Přírodní kosmetika

Marocký jíl - Ghassoul

Přírodní šampon

Tento minerální jíl pochází z Maroka a používá se po staletí v severní Africe a na Středním východě. Pochází z údolí Moulouya v Missour nedaleko Fes. Má vysoký obsah železa, hořčíku, sodíku, fosforu, draslíku, provitamínů a vápníku. Čistí a nedráždí kůži, odmašťuje, zbavuje tělo toxinů, nečistot, odstraňuje odumřelé buňky z těla. Do marockého jílu můžete přimíchávat různé přírodní oleje, éterické oleje, růžovou vodu a jiné přírodní vody. Použijete-li esenciální oleje, vždy se musí jednat o čistý přírodní olej. Oleje podobné s přírodními, stejně jako oleje parfemované, jsou sice o něco levnější, ale nemají v žádném případě terapeutické účinky a mohou případně i škodit.


Použití

Marocký jíl lze použít jako přírodní šampon, masku na obličej, léčivý zábal na tělo a k mytí a detoxikaci pokožky.

Jak se zbavit akné

Maska na obličej

Marocký jíl absorbuje přebytečný tuk z pokožky, pokožku vyčistí do hloubky, odstraní mrtvé buňky a napomáhá k odstranění černých teček a dodává pleti pružnost. Doporučuje se i na aknózní pleť.
Jíl smíchejte s vlažnou vodou do kašovité konzistence počkejte 3-5 minut a naneste na obličej nechte působit 10-15 minut. Používá se 1 díl jílu a 2 díly vody. Obličej omyjte a ošetřete arganovým olejem, který je vhodný na jemnou a citlivou pleť, nebo opunciovým olejem který je doporučován na zralou pleť. Masku doporučujeme používat 1x týdně.


Jílová maska na akné: smíchejte 20g Marockého jílu s vlažnou vodou do kašovité konsistence. Poté přidejte 4 kapky BIO esenciálního oleje citrón, mandarinka nebo levandule a směs naneste na obličej. Nechte působit 10 - 15 minut. Potom opláchněte a ošetřete pleť arganovým olejem.

Pečující maska: smíchejte 20g Marockého jílu s heřmánkovým odvarem, přidejte pár kapek BIO arganového oleje a naneste na nahřátý obličej. Nechte působit 10 minut. Potom oplkávhněte a pleť ošetřete arganovým olejem.
Jiná varianta: pokud máte doma růžovou vodu, použijte ji místo heřmánkového odvaru a postupujte stejně, jen pleť ošetřete nakonec našim arganovým růžovým sérem.Přírodní šampon - vlasový peeling

Regeneruje pokožku hlavy tím, že odstraňuje lupy, odstraňuje svědění vlasové pokožky, čistí a chrání vlasy, dodává jim větší odolnost, pevnost a lesk. Absorbuje přebytečný tuk z pokožky. Vhodné na mastné vlasy.

Mytí vlasů: 30-60g marockého jílu (podle délky a hustoty vlasů) smíchejte s vlažnou vodou do kašovité konzistence a poté vlasy umyjte. Marocký jíl nepění ale přesto krásně čistí vlasy. Na suché vlasy a pokožku je vhodné přidat do připravené směsi několik kapek arganového nebo limetkového oleje (Svůdné vlasy), který rovněž můžeme vetřít do vlhkých vlasů po umytí. Můžete použít i jakýkoliv jiný přírodní vlasový olej nebo kondicionér.


Šampon proti padání vlasů: 30-60g marockého jílu smíchejte s vlažnou vodou nebo ještě lépe s kopřivovým odvarem do kašovité konzistence. Přidejte 4 kapky bio esenciálního oleje šalvěje (nebo borovice, jalovce, cedru) a nechte 5 minut odpočinout. Poté vlasy touto směsí umyjte.


Do Marockého jílu lze použít tyto esenciální oleje podle jejich účinku:

mastné vlasycedr
péče o vlasypomeranč, santalové dřevo, heřmánek
proti lupůmlevandule
podpora růstuylang-ylang, jalovec


 Jarní detoxikace organismu

Tělový zábal

Marocký jíl je po staletí využíván pro své vlastnosti také jako léčebný tělový zábal nebo zábal při detoxikaci pokožky. Při očistě pokožky naneste marocký jíl na nahřátou pokožku, nechte chvíli působit a pak opláchněte. Marocký jíl obsahuje velké množství minerálů a proto je doporučován při potížích s revmatismem.

Relaxace v sauně Relaxace při saunování

Smíchejte 1 díl marockého jílu a 2 díly vlažné vody. Natřete postižené místo, nechte působit 20-30 min. a omyjte. Pro lepší účinek proti revmatismu je doporučováno přidat 3-4 kapky esenciálního oleje. Můžete použít šalvěj, saturejku, levanduli, heřmánek římský, skořici nebo limetku. Také je vhodné po nanesení jílu na postižené místo přiložit igelit a ručník aby zábal zůstal v teple.

Tělový peeling ze semen plodu opuncie

Celulitida

Peeling ze semen plodu opuncie je přírodní detoxikační peeling. Čistí pokožku, pomáhá odstranit odumřelé buňky, nečistoty a toxiny přítomné v kožních pórech. Masáží pokožky dochází k lepšímu prokrvení a napomáhá k odstranění celulitidy. Neutralizuje volné radikály a díky svému složení bojuje proti účinkům stárnutí pokožky. Je velmi bohatý na vitamín E a veškeré látky, které má opunciový olej. Vyživuje a rozjasňuje pokožku.

Peeling ze semen plodu opuncie je produkt, který vzniká při výrobě opunciového oleje. Ten je zpracováván lisováním za studena a tím si tento peeling ponechává veškeré vlastnosti, které má opunciový olej.


Použití

Surovina pro výrobu opunciového oleje

Smíchejte peeling s vlažnou vodou do kašovité konzistence, nejlépe v plastovém kelímku s víčkem. Protřepte a nechte odstát asi 3 minuty. Potom vetřete do nahřáté pokožky, nechte krátce působit, přitom lehce pokožku masírujte a opláchněte. Na potíže s celulitidou je vhodná masážní rukavice. Opunciový peeling můžete použít i jako mýdlo v horké vodní lázni. Do opunciového peelingu můžete přimíchat rovněž pár kapek arganového, opunciového oleje nebo některého bio éterického oleje.
Peeling proti celulitidě: 1 lžička základního kvalitního oleje (například mandlový olej, jojobový olej, olej z lískových oříšků, olivový extra panenský nebo slunečnicový, pouze lisovaný za studena), 2-3 kapky bio esenciálního oleje pomeranče, 2 - 3 polévkové lžíce peelingu ze semen opuncie. Smíchejte s vlažnou vodou na kašovitou konzistenci a naneste na nahřátou pokožku. Nechte chvilku působit, rozmasírujte a opláchněte.

Citrusový tělový peeling: Do 10 ml arganového oleje přidejte 4 - 5 kapek bio esenciálního oleje z 5 ml skleničky nebo můžete využít naši tématickou sadu Krásná pokožka, kde najdete 3 x 2 ml esenciální oleje - pomeranč, grapefruit a limetka. Naše 2 ml skleničky mají menší kapky, proto do 10 ml přidejte 7 kapek. Nechte 2 - 3 dny uležet a pak přidávejte vždy jednu polévkovou lžíci do vašeho peelingu.

Tělový čistící peeling po saunování: při saunování se pokožka dobře prohřeje a to je dobrý důvod k vyčištění odumřelých buněk a toxických látek v kožních pórech. Celotělový peeling je doporučován při odchodu ze sauny v konečném osprchování. Stačí namíchat si směs do plastového kelímku a vzít s sebou do sauny. Na směs dáme 2 - 3 polévkové lžíce arganového nebo opunciového peelingu, namícháme kašovitou směs do které přidáme arganový olej. Důkladně celé tělo promasírujeme a opláchneme.Pleťová maska z arganových plodů

Jak se zbavit černých teček

Doporučuje se na problematickou a citlivou pleť, napomáhá k odstraňování akné a černých teček. Čistí pokožku, odstraňuje odumřelé buňky a toxické látky přítomné v kožních pórech. Detoxikuje a hydratuje. Je velmi bohatá na vitamín E, který vyživuje a rozjasňuje pokožku. Neutralizuje volné radikály a bojuje proti účinkům stárnutí.

Arganová pleťová maska se získává při zpracování arganových ořechů. Tvrdá slupka se odstraní a semena ořechů se lisují za studena. Takovým způsobem výroby si arganová maska zachovává veškeré vitamíny a výhody, které má arganový olej.

Použití

Arganové ořechy Výživný pleťový peeling

Smíchejte 15-20g arganového prášku s vlažnou vodou nebo růžovou vodou do kašovité konzistence, nechte odstát 3 minuty, naneste na obličej a po 5 minutách opláchněte. Do masky můžete přidat pár kapek arganového nebo opunciového oleje. Arganový olej je vhodný na citlivou pleť, olej ze semen opuncie na zralejší pleť. Do arganové masky můžeme přimíchat i bio esenciální oleje.

  Arganový prášek výborně čistí pokožku tím, že odstraňuje toxické látky přítomné v kožních pórech a proto ho lze používat i k mytí pokožky. Použití je stejné jako u opunciového peelingu. Opunciový peeling má hrubší strukturu a proto je doporučován na pokožku kde je celulitida.


Pleťová maska ke zklidnění pokožky a vyhlazení vrásek: 1 lžička základního kvalitního oleje (mandlový, jojobový olej, olej z lískových oříšků, olivový extra panenský nebo slunečnicový, pouze lisovaný za studena), 2-3 kapky bio esenciálního oleje citrónu, 15-20g arganové pleťové masky. Smíchejte s vlažnou vodou na kašovitou konzistenci a naneste na nahřátou pokožku. Nechte působit 5 minut a poté umyjte obličej vlažnou vodou. Pokud máte arganový nebo opunciový olej, ošetřete pleť.

Jemný arganový peeling: Arganový prášek výborně čistí pokožku a proto je vhodný jako celotělový peeling. Smíchejte 2 -3 polévkové lžíce arganového prášku s vodou do kašovité konzistence, přidejte 1 polévkovou lžíci arganového oleje, počkejte 3 - 5 minut a pak použijte k masáži pokožky těla nebo obličeje.

Tip na voňavý citrusový olejíček: Do 10 ml arganového oleje přidejte 4 - 5 kapek bio esenciálního oleje z 5 ml skleničky nebo můžete využít naši tématickou sadu Krásná pokožka, kde najdete 3 x 2 ml esenciální oleje - pomeranč, grapefruit a limetka. Naše 2 ml skleničky mají menší kapky, proto do 10 ml přidejte 7 kapek. Nechte 2 - 3 dny uležet. Takto připravený olejíček můžete přidávat jak do pleťové masky, tak do tělového peelingu.

Tělový čistící peeling po saunování: při saunování se pokožka dobře prohřeje a to je dobrý důvod k vyčištění odumřelých buněk a toxických látek v kožních pórech. Celotělový peeling je doporučován při odchodu ze sauny v konečném osprchování. Stačí namíchat si směs do plastového kelímku a vzít s sebou do sauny. Na směs dáme 2 - 3 polévkové lžíce arganového nebo opunciového peelingu, namícháme kašovitou směs do které přidáme arganový olej. Důkladně celé tělo promasírujeme a opláchneme.

Tip na erotizující a harmonizující jemný tělový peeling: dvě až tři polévkové lžíce Arganové pleťové masky smíchejte s vodou do kašovité konzistence a přidejte jednu polévkovou lžíci BIO tělového oleje "Lotosová energie". Nechte 5 minut odležet a poté naneste na nahřátou pokožku a jemně masírujte. Po takto provedeném peelingu už nepoužíváme mýdlo ani ošetřující tělový krém nebo olej.