BD - BEAUTIFUL DAYS 

BIO Kosmetické oleje

BIO Arganový olej

Arganový olej na pleť

Jedná se o 100% čistý ekologický olej lisovaný za studena. Je zdrojem přírodních antioxidantů, vitamínu E a mastných kyselin. Vitamin E je silný protizánětlivý antioxidant, který chrání buňky proti UV záření a tím zpomaluje stárnutí pokožky. Arganový olej je hluboce hydratační a vyživující a má hojivé účinky, je vhodný na popraskanou kůži, ekzém nebo také podrážděnou pokožku. Arganový olej nemastí pokožku a dobře se vstřebává. Z těchto důvodů je doporučován i při problémech s akné a na citlivou pleť.

olej na vlasy

Arganový olej je v současné době jeden z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu. Je to dáno velmi omezenou oblastí, kde strom argánie roste. Stromy argánie rostou v polopouštích v jihozápadním Maroku mezi Atlantským oceánem a pohořími Atlas a Antiatlas a jsou pod ochranou UNESCO. Organizace prohlásila oblast na jihozápadě Maroka za biosférickou rezervaci. Plody argánie jsou ručně vytloukány a následně za studena lisovány. Takovým způsobem výroby si olej zachovává veškeré výživové vlastnosti. K výrobě 1 litru arganového oleje je potřeba 30 až 40 kg arganových ořechů, což představuje úrodu zhruba ze 4-5 stromů argánie.


Péče o pleť Péče o vlasy

Zábal na suché vlasy: vetřete do vlhkých vlasů arganový olej, nechte působit 30 minut až 1 hodinu. Potom umyjte vlasy šamponem nebo marockým jílem.

Použití

Arganový olej se používá místo denního krému na obličej, jako výživa na krásné a zdravé nehty a v péči o vlasy. Vlasům dodává hebkost a lesk. Posiluje a vyživuje narušené konečky vlasů. Je také vhodný na lámavé vlasy a působí proti lupům.BIO olej ze semen opuncie

Olej proti vráskám

Také nazývaný „přírodní botox“, je 100% čistý, ekologický a lisovaný za studena. Hydratuje a zpomaluje stárnutí pleti. Olej ze semen opuncie se používá místo denního i nočního krému na obličej. Má extremně vysoký obsah esenciálních mastných kyselin omega 6 a omega 9 a přírodní antioxidant vitamin E. Je bohatý na aminokyseliny, které stimulují produkci kolagenu a podporují rychlejší regeneraci buněk. Opunciový olej obsahuje také vitamin K, který rozjasní tmavé kruhy pod očima. Je vhodný pro hloubkovou hydrataci a výživu pokožky. Zabraňuje tvorbě vrásek a předčasnému stárnutí.

Přírodní botox

Výroba opunciového oleje je velice náročná neboť se jedná o ruční výrobu. Na výrobu 1l opunciového oleje je potřeba asi 1000 kg plodů květu opuncie, ze kterých se ručně vybírají semena. Tyto se následně lisují za studena. Z toho důvodu je olej ze semen opuncie považován za jeden z nejdražších olejů na světě.

Péče o dekolt

Použití

Olej ze semen opuncie se používá jako noční sérum na obličej. Očistěte pokožku a aplikujte několik kapek na pleť. Opunciový olej má větší obsah esenciálních mastných kyselin omega 6 a omega 9 a také vitamínu E, než arganový olej. Z těchto důvodů je vhodnější na zralou pleť. 

BIO Arganový olej s vůní růže

BIO Arganový olej s vůní růže

Pleťové sérum z BIO Arganového oleje je obohaceno vzácným esenciálním olejem z růže damašské (Rosa damascena), která má blahodárné účinky na pleť. Růžový olej je vhodný proti vráskám, regeneruje pokožku a působí protizánětlivě. V kombinaci s arganovým olejem vzniká vyživující pleťový olej, který je zdrojem přírodních antioxidantů, vitamínu E a mastných kyselin. Vitamín E je silný protizánětlivý antioxidant, který chrání buňky proti UV záření a tím zpomaluje stárnutí pokožky. Arganový olej je hluboce hydratační a vyživující a má hojivé účinky, je vhodný na popraskanou kůži, ekzém nebo také podrážděnou pokožku. Arganový olej nemastí pokožku a dobře se vstřebává. Z těchto důvodů je doporučován i při problémech s akné a na citlivou pleť.

výživný olej s příjemnou vůní

Esenciální olej z růže damašské se získává parní destilací. Na 1l růžového oleje je potřeba 3-4 tuny okvětních lístků. Náš olej je velice kvalitní a má terapeutické účinky, působí antibakteriálně, tonizačně a protizánětlivě. Je vhodný při nervovém vypětí, uklidňuje a jeho vůně působí jako afrodiziakum.

BIO Arganový olej s vůní citrusu

BIO Arganový olej s vůní citrusu

BIO pleťové sérum citrus je kombinace BIO Arganového oleje a BIO esenciálního oleje z Bergamotu, který je vhodný na mastnou, smíšenou a citlivou pleť. Regeneruje a napíná pokožku, působí protizánětlivě. V kombinaci s arganovým olejem, vzniká velmi vyživující pleťový olej, který je zdrojem přírodních antioxidantů, vitamínu E a mastných kyselin. Vitamin E je silný protizánětlivý antioxidant, který chrání buňky proti UV záření a tím zpomaluje stárnutí pokožky. Arganový olej je hluboce hydratační a vyživující a má hojivé účinky, je vhodný na popraskanou kůži, ekzém nebo také podrážděnou pokožku. Arganový olej nemastí pokožku a dobře se vstřebává. Z těchto důvodů je doporučován i při problémech s akné a na citlivou pleť.

Parfemovaný výživný olej

Bio Esenciální olej z bergamotu se získává lisováním za studena. Esenciální olej působí antibakteriálně, tonizačně a protizánětlivě. Esenciální oleje ovlivňují naši náladu. Bergamotový olej je povzbuzující, přináší dobrou náladu je vhodný při depresích, posiluje duchovní potenciál.
Ranní osvěžení - BIO Výživný pleťový olej

Ranní osvěžení BIO Výživný pleťový olej

Frangipani (Plumeria alba) roste v tichomoří a v Asii. Její květy se spirálovitě otevírají, aby odhalily jemné žlutooranžové stínování směrem ke středu spirály a vydaly velmi silnou vůni, zejména v noci. Květ Frangipani je symbolem klidu a míru. Je velmi ceněn díky svým omlazujícím vlastnostem a krásné vůni, která působí jako hloubková vnitřní očista pro tělo, duši i mysl. Má zvláčňující účinky, je vhodná na suchou, popraskanou pokožku, kterou pomáhá udržovat vláčnou. V Ajurvédě je využívaná pro své antioxidační a protizánětlivé schopnosti.

Květy Frangipani

Tento výživný pleťový olej je vyroben macerací Měsíčku lékařského (Calendula officinalis), který pochází z ekologického zemědělství. K maceraci byl použit olej lisovaný za studena. Tímto šetrným způsobem výroby si olej ponechává veškeré cenné látky, dodává pokožce výživu a tím přispívá k její regeneraci.

Tento měsíčkový olej byl pak obohacen o olej z květů Frangipani.

Složení:

BIO Mandlový olej lisovaný za studena (Prunus amygdalus dulcis oil) - obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6 a E, je bohatý na esenciální mastné kyseliny, minerály vápník, hořčík, draslík. Uklidňuje pokožku, je vhodný při péči o dětskou pokožku a pro exematickou pokožku.

Měsíček lékařský (Calendula officinalis flower extract) pěstovaný v kontrolovaném ekologickém zemědělství. Je protizánětlivý, uklidňující, podněcuje krevní oběh a napomáhá k hojení ran.

100% Přírodní esenciální olej Frangipani, absolute (Plumeria alba flower oil) antioxidační, protizánětlivý, na pokožce zanechává dlouhotrvající a uklidňující účinek

BIO Esenciální olej Grapefruit (Citrus paradisi) antiseptický, detoxikační, čistí krev, podporuje prokrvení, regeneruje, vypíná pokožku, povzbuzuje lymfu a podporuje kreativitu a sebedůvěru.

Použití

Vhodný při ranním ošetření pleti, zvláště pro suchou a smíšenou pokožku.