BD - BEAUTIFUL DAYS 

Aromaterapie

BIO esenciální oleje

Naše esenciální oleje splňují všechny požadavky na terapeutickou kvalitu. Esenciální oleje jsme osobně vyzkoušeli a jsme přesvědčeni, že nabízíme kvalitní výrobky. Téměř všechny oleje jsou certifikovány mezinárodními certifikačními společnostmi ICEA nebo SOIL Association. Pochází tedy z kontrolované rostlinné výroby, jsou čistě přírodní a neobsahují žádné chemické přísady. Toto hledisko je velice důležité, protože všechno co nakapeme do aromalampy, pak vdechujeme.Wellness

Použití

Esenciální oleje slouží k relaxačním a terapeutickým účelům.


- v aromadifuzéru, aromalampě a odpařovači
- k masáži těla
- jako přídavek do koupele nebo jacuzzi
- k saunování
- do osvěžovačů vzduchu a vonných nádob

Aromadifuzér, aromalampa, odpařovač

Do našeho aromadifuzéru s nádržkou o objemu 150 ml doporučujeme následující dávkování esenciálních olejů:

- 4 - 6 kapek z 5 ml skleničky
- 8 - 10 kapek z 2 ml skleničky (naše 2 ml skleničky mají menší kapátko, než ostatní větší skleničky)

Odpařovače: - do 150 ml misky, kterou umístíte na topení nakapejte 6 - 8 kapek esenciálního oleje.

Terapeutická masáž

Terapeutická masáž

Zde se prostřednictvím lymfatické masáže a esenciálních olejů stimuluje krevní oběh. Vybraná vůně působí na emoční centrum mozku, které ovládá naše pocity. K masáži používáme 1 - 2 % roztok esenciálního oleje v nosném oleji. U některých vybraných olejů z naší nabídky najdete konkrétní doporučení na namíchání masážních olejů.

Vonná koupel nebo jacuzzi

Pro příjemnou relaxaci si připravte vonnou koupel ve vaně. Na jednu polévkovou lžíci použijte nosný olej (olivový, mandlový, kokosový, meruňkový) a přidejte 8 - 10 kapek esenciálního oleje. Zamíchejte a přidejte do koupele.

Vonná koupel se dá připravit i v jacuzzi. Zde nakapeme 10 - 15 kapek esenciálního oleje přímo do vodní lázně.


Saunování

Vonné oleje na saunování

Esenciální oleje se často využívají při saunování. Při své vysoké koncentraci bývají některé i hořlavé a proto je nikdy nekapeme přímo na kamna ale vždy je musíme ředit vodou.


Dávkování esenciálních olejů: do 0,5 l vody nakapejte maximálně 8 - 10 kapek esenciálních olejů a dobře promíchejte. Oleje vhodné do sauny: borovice, eucalyptus, máta, citron, pomeranč, cedr.

Osvěžovač vzduchu


Osvěžovač vzduchu si můžete připravit z 50 ml vody, 10 kapek esenciálního oleje a jedné lžíce čistého alkoholu (např vodka). Nalejte do rozprašovače a dobře protřepte.


Vonné keramické nádobky


Vonné oleje pozvolna vsakují do hliněné nádoby a uvolňují do vzduchu svou vůni. Můžeme je použít do šatní skříně jako prevenci proti molům. Pro tento účel se hodí cedr, bergamot nebo levandule. Tímto způsobem si můžete provonět šatní skříň jakýmkoliv vašim oblíbeným olejem.


Seznamte se blíže s našimi esenciálními oleji: