BD - BEAUTIFUL DAYS 

BIO Esenciální oleje BIOSelect - Kréta

BIO esenciální oleje

Tyto esenciální oleje vyrábí společnost BIOSelect na řeckém ostrově Kréta. Všechny tyto oleje mají BIO certifikát, který výrobci poskytuje mezinárodní certifikační společnost ICEA. Oleje tedy pochází z kontrolované rostlinné výroby, jsou čistě přírodní a neobsahují žádné chemické přísady. Toto hledisko je velice důležité, protože je používáme ke vdechování a k jiným léčebným procedurám. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a nikdy je nepoužívejte přímo na pokožku v nezředěném stavu.

Oleje do sauny a wellness
Esenciální vonný olej

Eukalyptus (lat. Eucalyptus radiata)

Působí antidepresivně, desinfikuje, čistí a osvěžuje atmosféru, snižuje horečku, je vhodný při nachlazení, uvolňuje hleny, pomáhá při poruchách prokrvení.

Na rýmu a nachlazení: do 50 ml základního oleje (např. mandlový nebo bio-slunečnicový) přidejte 2 kapky esenciálního oleje máta a 3 kapky esenciálního oleje eukalyptus. Tuto směs nakapejte na kapesník a vdechujte.

Masážní směs proti artritidě a proti svalové bolesti: do 50 ml základního oleje (např. mandlový, bio-olivový nebo bio-slunečnicový) přidejte 4-5 kapek esenciálního oleje eukalyptus. Touto směsí masírujte postižená místa.

Eukalyptus

Náš tip při potížích s bronchitidou: v 50 ml základního oleje rozmícháme 8 kapek eukalyptu, 8 kapek saturejky a 7 kapek citronu. Tuto směs nakapeme na kapesník a vdechujeme. Pokud máte aroma lampu, použijeme maximálně po 2 kapkách od každého esenciálního oleje přímo do vody v aromalampě.


Vůně citronu

Citrón (lat. Citrus medica limonum)

Pročišťuje, inspiruje, mírní deprese, rozveseluje, dodává energii, podporuje kreativitu. Ničí bakterie, působí proti akné, na lámavé nehty, proti celulitidě, vypíná pokožku, vyhlazuje vrásky.

Sérum na lesklé vlasy: do 50 ml základového oleje (nejlépe jojobový nebo mandlový) přidejte 30 kapek esenciálního oleje citrón. 15 minut před mytím vlasů aplikujte tuto směs na vlasy.

Citrón


Vůně pomeranče

Pomeranč (lat. Citrus sinensis dulcis)

Uvolňuje, mírní deprese, harmonizuje. Snižuje horečku, snižuje krevní tlak a dezinfikuje. Dodává pokožce lesk a jemnost. Působí povzbudivě na proudění lymfy. Pomáhá odstraňovat celulitidu.

Antidepresivní koupel: do jedné polévkové lžíce medu přidejte 10 kapek esenciálního oleje pomeranče a 5 kapek esenciálního oleje levandule. Rozmíchejte a přidejte do koupele.

Pomeranč

Masážní olej na celulitidu: do 50 ml základního oleje (např. bio-slunečnicový, mandlový) přidejte 12 kapek esenciálního oleje jalovce, 8 kapek esenciálního oleje pomeranč a 4 kapky esenciálního oleje levandule. Smícháme a masírujeme.


Esence jalovce

Jalovec (lat. Juniperus communis)

Zmírňuje deprese, uklidňuje nervy, mírní stres. Pomáhá při revmatismu, celulitidě, chřipce, uvolňuje hleny. Pomáhá při padání vlasů odmašťuje pokožku a využívá se v kosmetice při problémech s akné.

Šampón na mastné vlasy: 15 kapek arganového oleje a 5 kapek esenciálního oleje jalovec rozmícháme a přidáme do namíchané kašovité směsi marockého jílu s vodou. Pro dosažení většího lesku můžeme přidat pár kapek esenciálního oleje citrón. Touto směsí pak umyjeme vlasy.

Úleva od ucpaných dutin: do aromalampy, na objem cca 150 ml vody nakapeme 4 kapky esenciálního oleje jalovec a 2 kapky esenciálního oleje levandule. Necháme provonět pokoj a inhalujeme.

Keř jalovec

Olejíček na podporu odstranění celulitidy: do základního oleje 50 ml přimícháme 16 kapek esenciálního oleje jalovce, 6 kapek levandule a 6 kapek citronu. Směs promícháme a používáme jako masážní olej po koupeli. Pokud máte peeling ze semen opuncie, přidejte k namíchané směsi před koupelí 1 čajovou lžíci připraveného oleje.

Náš tip na problémy s akné: 4 kapky esenciálního oleje citron, 3 kapky levandule, 5 kapek jalovce. Přidejte do vašeho denního krému.


Uklidňující vůně

Levandule lékařská (lat. Lavandula angustifolia)

Uklidňuje nervy, zklidňuje psychickou podrážděnost, navozuje klidný spánek. Má desinfekční účinky, podporuje hojení, zklidňuje záněty na kůži, posiluje imunitu. Zklidňuje bolesti hlavy a příznaky PMS.

Při bolestech hlavy: pro odstranění bolesti hlavy použijte 2 – 3 kapky esenciálního oleje levandule k jemné masáži zátylku.

Na klidný spánek: pro navození klidného spánku použijte 5 kapek esenciálního oleje do aromalampy (na cca 150 ml. vody) anebo kápněte 1 – 2 kapky oleje na polštář.

levandulová vůně

Náš tip – úleva od alergie: do aromalampy nebo aromadifuzoru nakapeme 3 kapky esenciálního oleje levandule, 2 kapky citronu a 2 kapky máty.


Léčivé účinky

Šalvěj lékařská (lat. Salvia officinalis)

Posiluje nervy, má antiseptické účinky, posiluje obranyschopnost, uvolňuje křeče, je vhodná na menstruační potíže, klimakterium, bolest hlavy, kašel, rýma, bolest v krku. Používá se jako přídavek do šamponů proti vypadávání vlasů.

Na bolesti při menstruaci: 2 - 3 kapky esenciálního oleje šalvěj rozmíchejte v jedné polévkové lžíci základního oleje. Směs rozetřete na bolestivé místo a přiložte teplý obklad.

Na bolest v krku: rozmíchejte 2 kapky esenciálního oleje šalvěj ve skleničce vlažné vody a kloktejte několikrát denně.

Na celulitidu: nakapejte 5 kapek esenciálního oleje šalvěj na masážní houbičku a masírujte krouživými pohyby. Pro zvýraznění účinku je možné rozmíchat 5 kapek esenciálního oleje šalvěj s 10 kapkami arganového nebo opunciového oleje a přidat k peelingu ze semen plodu opuncie.

Šalvěj

Na bolest hlavy: vytvořte obklad na čelo použitím 1 kapky esenciálního oleje šalvěj na 100 ml octa.

Další tip na bolestivou menstruaci - můžeme mít vždy po ruce: do 50 ml základního oleje přidáme 15 kapek esenciálního oleje šalvěj a 10 kapek oleje jalovce. Směsí potíráme bolestivé místo.


vůně koření

Saturejka horská (lat. Satureja montana)

Je silně antibakteriální, působí proti plísňovým infekcím pokožky, posiluje organismus, povzbuzuje. Pomáhá při střevních infekcích, při průduškovém astmatu, zlepšuje zažívání. Stimuluje libido a intelekt.

Jak odstranit povrchovou mykózu: rozmíchejte 50 – 60 kapek esenciálního oleje saturejka s 50ml základního oleje (jojobový, mandlový nebo extra panenský olivový). Tuto směs použijte na potírání zasažených míst.

Problémy s trávením: pro zlepšení zažívání můžete přidat několik kapek esenciálního oleje saturejka do jídla.

Saturejka přírodní antibiotikum

Tip na artritické problémy: do 100 ml základního oleje přimícháme 15- 20 kapek esenciálního oleje saturejky. Potíráme bolestivé místo.


vůně máty

Máta rolní (lat. Mentha arvensis)

Osvěžuje, podporuje soustředění, doporučuje se při duševním vyčerpání. Pomáhá při nevolnosti, odstraňuje příznaky rýmy a nachlazení. Zmírňuje bolest hlavy a svalové bolesti.

Úleva od rýmy: do aromalampy (na cca 150 ml vody) nakapejte 3 kapky esenciálního oleje máta a 3 kapky esenciálního oleje eukalyptus. Po rozšíření aroma po místnosti se dýchací cesty uvolní.

Na svěží dech: nakapejte 1 – 3 kapky esenciálního oleje máta do skleničky vlažné vody. Touto směsí vypláchněte ústa.

Máta osvěžující

Tip na bolesti hlavy: v 50 ml základního oleje rozmícháme 4 kapky máty, 6 kapek levandule a 7 kapek citronu. Směs je vhodná na masáž hlavy mezi spánkem a zátylkem.

Tip na ucpaný nos: do aromalampy nebo aromadifuzoru nakapeme 3 kapky esenciálního oleje máty, 1 kapku levandule,1 kapku pomeranče a 1 kapku eukalyptu.