BD - BEAUTIFUL DAYS 

BIO Esenciální oleje

Výrobce BD-Beautifuldays

Tyto esenciální oleje pro vás nakupujeme a stáčíme od pečlivě vybraných dodavatelů. Všechny tyto oleje mají BIO certifikát, který výrobci poskytuje mezinárodní certifikační společnost SOIL Association. Oleje tedy pochází z kontrolované rostlinné výroby, jsou čistě přírodní a neobsahují žádné chemické přísady. Toto hledisko je velice důležité, protože je používáme ke vdechování a k jiným léčebným procedurám. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a nikdy je nepoužívejte přímo na pokožku v nezředěném stavu.

Sada BIO Esenciálních olejů


BIO Esenciální olej Bergamot (Citrus aurantium bergamia)

BIO Esenciální olej Bergamot

Odbourává stres, podporuje odvahu a dodává sebedůvěru, je antiseptický, vhodný při léčbě zánětu kůže, snižuje horečku, pomáhá při bronchitidě, je detoxikační, podporuje prokrvení.

Použití v kosmetice: obnovuje a napíná pleť, pomáhá při akné, těhotenských striích a celulitidě.

BIO Esenciální olej Borovice (Pinus sylvestris)

BIO Esenciální olej Borovice

Je antiseptický, protirevmatický, ničí bakterie, posiluje imunitu, uvolňuje hleny, posiluje nervy. Vhodný na rýmu a nachlazení. Borovice je skvělý saunový olej, čistí pokožku a zbavuje tělo jedovatých látek.

Tip do sauny: do 0,5 l vody nakapejte 8 - 10 kapek esenciálního oleje Borovice a dobře promíchejte. Touto směsí polévejte saunovací kameny. Na saunování použijte vždy čerstvou směs.

Tip - Voňavý botník: do každé boty kápněte 2 kapky esenciálního oleje Borovice. (Pro své antiseptické účinky se právě esenciální olej Borovice dobře hodí pro tyto účely.)

BIO Esenciální olej Cedr (Cedrus atlantica)

BIO Esenciální olej Cedr

Uvolňuje strach, harmonizuje, posiluje sebedůvěru, je antiseptický, pomáhá při exémech.

Použití v kosmetice: akné, vhodný proti padání vlasů, proti lupům a na mastné vlasy.

Přírodní šampon na mastné vlasy: jednu polévkovou lžíci Marockého jílu (dle délky vlasů) smíchejte s vlažnou vodou do kašovité konzistence, přidejte 4 kapky Esenciálního oleje Cedr, nechte 5 minut odpočinout. Poté vlasy touto směsí umyjte.

BIO Esenciální olej Citronová tráva (Cymbopogon citratus)

BIO Esenciální olej Citronová tráva

Mírní deprese, posiluje nervy, je antiseptická, detoxikační, posiluje obranyschopnost, povzbuzuje tok lymfy, uvolňuje hleny, ničí viry.

Použití v kosmetice: působí proti akné.

Tip - Hojivá koupel proti plísni nohou: do lázně z horké vody nakapeme 4 - 5 kapek esenciálního oleje Citronová tráva. V této lázni namáčíme nohy cca 15 minut.

BIO Esenciální olej Grapefruit (Citrus grandis)

BIO Esenciální olej Grapefruit

Euforizující, podporuje kreativitu, detoxikuje, ničí bakterie.

Použití v kosmetice: vypíná pokožku, má pročišťující účinky, je vhodný na akné a mastnou pleť, strie a celulitidu.

Detoxikační jemný tělový peeling: do směsi s Marockým jílem (2 polévkové lžíce Marockého jílu smíchejte do kašovité konzistene s vodou) nakapejte 4 - 5 kapek esenciálního oleje Grapefruit a zamíchejte. Nechte 5 minut odležet a použijte místo mýdla k očistě pokožky.

BIO Esenciální olej Limetka (Citrus aurantifolia)

BIO Esenciální olej Limetka

Posiluje energii, rozveseluje, inspiruje, je antiseptická, protibakteriální, protizánětlivá. Pomáhá při poruchách prokrvení, při artritidě a revmatismu.

Použití v kosmetice: akné, tvorba vrásek, lámavé nehty, celulitida, lupy, strie.

Masážní olejíček na revmatické potíže: na 50 ml základového oleje (mandlový, slunečnicový, olivový) přidáme 25 kapek Esenciálního oleje Limetka a necháme 2 - 3 dny odležet. Natíráme bolestivá místa.

BIO Esenciální olej Mandarinka (Citrus reticulata)

BIO Esenciální olej Mandarinka

Mírní deprese, rozveseluje, podporuje inspiraci, je antiseptická, odvodňuje, zlepšuje krevní oběh. Uklidňuje hyperaktivní děti.

Použití v kosmetice: akné, těhotenské strie, udržuje v rovnováze vlhkost a mastnotu pokožky.

Tělový olej proti celulitidě: na 50 ml základového oleje (mandlový, hroznový) přidáme 25 kapek Esenciálního oleje Mandarinka a necháme 2 - 3 dny odležet.

BIO Esenciální olej Skořice (Cynnamomum zeylanicum)

BIO Esenciální olej Skořice

Je antiseptický, podporuje prokrvení, ničí mikroby, plísně a viry. Je vhodný na chřipku a nachlazení a při potížích s revmatismem. Pomáhá při únavě a depresi, je erotizující a poskytuje inspiraci a kreativitu.